Kvalita

Slovo keramika pochází z řeckého slova keramos. Ve starém Řecku to byl název pro hlínu a hrnčířské výrobky. První výrobky z pálené hlíny pocházejí z druhé poloviny 5. tisíciletí př. n.l.

Vlastnosti

Keramický materiál je vždy částečně porésní, tzn. může přijmout určité množství vody. Pokud tato voda v zimě zmrzne, roztáhne se led v pórech nádoby a dojde k odprýsknutí materiálu. Mrazuvzdornost keramiky závisí tedy na schopnosti keramického materiálu nasávat vodu. Nasákavost je udávána v %.

Jednotlivé keramické materiály

 • Terakota

  má střep různé struktury, barvy cihlově červené, žlutavé až bělavé. Střep je zpravidla neglazovaný. Teplota výpalu 900 - 1000°C. Nasákavost 20 - 25 %. Není mrazuvzodrná, může popraskat.

 • Majolika

  má pórovitý barevný střep s nasákavostí 10 - 20 %. Je vhodná pro vnitřní prostory. Teplota výpalu 1000 - 1050 °C.

 • Fajnas

  má pórovitý bílý střep s nasákavostí 10 - 20 %. Je vhodná pro vnitřní prostory. Teplota výpalu 1000 - 1050 °C.

 • Pórovina

  má světlý pórovitý střep s nasákaovstí 8 - 12 %. Teplota výpalu 1000 - 1100 °C.

 • Kamenina

  světlý pórovitý střep s nasákavostí nejvýše 8 %. Teplota výpalu 1200 - 1250 °C. Při poklepu výrobek zvoní. Tento zvuk je současně důkazem kvality a odrazem mechanických vlastností ( tvrdost, pevnost). Nízká nasákavost umožňuje bezproblémové použití těchto výrobků jak v interiérech tak exteriérech.

Našimi výrobky

Zásobujeme zahradnictví, květinářství, železářství a domácí potřeby. Také je možné si produkty zakoupit na naší podnikové prodejně - nachází se v sídle firmy a je otevřena každé úterý a čtvrtek od 14:00 do 17:00 hod.

Kontaktní formulář

V případě Vašeho zájmu Vám rádi sdělíme námi zásobovanou prodejnu, která je Vám nejblíže. Využijte prosím kontaktní formulář uvedený níže.

* - Povinná pole jsou označená hvězdičkou (*).

Kde nás najdete?

Naplánovat trasu